Dzimumlocekļa forma

Dzimumlocekļa forma vai tā izskats katram vīrietim ir atšķirīgi un divu vīriešu pilnīgi vienādiem dzimumlocekli neatradīsim. Dzimumlocekļa izskatam un formai ir gan vizuāla nozīme, gan arī tīri praktiska. Par dzimumlocekļa formu un izskatu jārunā kā par neuzbudinātu tā arī par uzbudinātu dzimumlocekli, jo izskats var atšķirties.

Vai pēc vīrieša izskata var noteikt, kāda ir viņa dzimumlocekla forma? Noteikti nē! Bieži ir novērots, ka izskatīgiem, ar atlētisku ķermeni vīriešiem, dzimumloceklis nav ne tuvu ideālam izskatam un formai, un otrādi. Šajā situācijā pilnībā atbilst teiciens: “Neskati vīru pēc cepures…”

1. Dzimumlocekļu iedalījums vadoties no audu īpatnībām

Dzimumlocekļus iedala divos tipos: “gaļīgajos” un “stiegrainos”.

Gaļīgie dzimumlocekļi – neuzbudinātā stāvoklī pēc izskata tie ir masīvi, labi pildīti ar asinīm, viegli izstiepjami. Erekcijas stāvoklī tie ir ar lielāku apkārtmēru nekā stiegrainie. Pēc sēklas noplūdes tie labu laiku saglabā izmērus.

Stiegrainie dzimumlocekļi – parasti tie ir patievi kā neuzbudinātā, tā arī uzbudinātā stāvoklī. Rodoties uzbudinājumam uzreiz kļūst cieti. Pēc sēklas noplūdes ātri samazinās apkārtmēra izmērs, kaut gan garums var saglabāties.

Šis dalījumu var salīdzināt ar cilvēku ķermeņiem – atbilstoši muskuļoti un stiegraini. Šim dalījumam var būt nozīme:

⇒ vizuāli, jo gaļīgie izskatīsies masīvāki un radīs labāku priekštatu par vīrieti;

⇒ veicot palielināšanu – gaļīgie dzimumlocekļi vieglāk palielināsies resnumā – vieglāk pieaugs to audu masa, bet stiegraino dzimumlocekļa masa pieaugs lēnāk un tam būs nepieciešams lielāks darbs, bet toties tie labāk padosies stiepšanai – vieglāk palielināt tā garumu.

Dzīves laikā, dzimumloceklis var mainīt savu tipu. Parasti jauniem vīriešiem ir stiegraini dzimumlocekļi, bet gados vecākiem – gaļīgi.

2. Dzimumlocekļu iedalījums pēc formas

Dzimumlocekļus var iedalīt: sēņveidīgos, zīmuļveidīgos un cilindriskos.

Sēņveidīgi šiem dzimumlocekļiem erekcijas stāvoklī galviņa ir lielāka par dzimumlocekļa stumbru un atgādina sēni.

Zīmuļveidīgi – erekcijas stāvoklī galviņa ir mazāka par dzimumlocekļa ķermeni. Šādi dzimumlocekļi atgādina burkānu.

Cilindriski – erekcijas stāvoklī ir vienāda resnuma un galviņas izmērs neatšķiras no stumbra apkārtmēra.

Šim dalījumam nozīme ir seksuālo kontaktu laikā. Ar sēņveidīgu formas dzimumlocekli, dzimumakta laikā tiks radīts lielāks maksts iestiepums nekā ar zīmuļveida formas. Tāpēc seksā ar sēņveida formas dzimumlocekli sievietei būs vieglāk sagādāt baudu nekā ar savādākas formas.

3. Līks dzimumloceklis

Dzimumlocekļa formu nosaka arī tā izliekums

Ir uzskats, ka vīrieša dzimumloceklis erekcijas stāvoklī ir taisns, bet patiesībā gandrīz pusei vīriešu dzimumloceklis ir nedaudz izliekts uz vienu vai otru pusi, vai arī uz augšu vai leju. Dzimumlocekļa izliekums var radīt vīrietim psiholoģiskas problēmas un vēlmi iztaisnot šo izliekumu.

līks dzimumloceklis

» iedzimts – izliekums tiek konstatēts pēc zēna piedzimšanas;

» veidoties dzīves laikā

⇒ Peironija slimība – visbiežāk novēro gados vecākiem vīriešiem un galvenās sūdzības ir par dzimumlocekļa izliekumu un sāpēm dzimumloceklī erekcijas stāvoklī;

pēc dzimumlocekļa traumām, injekcijām vai ķirurģiskām manipulācijām;

⇒ veidojas pubertātes vecumā – parasti urologi to uzskata par iedzimtu izliekumu vai vēl aplamāk par Peironija slimību. Atšķirībā no Peironija slimības, erekcijas stāvoklī dzimumloceklī nav sāpju un izliekums neveidojas sakarā ar saistaudu plāksnīšu veidošanos.

Iemesls kāpēc pubertātes vecumā daļai vīriešu veidojas dzimumlocekļa izliekums ir saistīts ar strauju dzimumlocekļa augšanu, biežām spontānām erekcijām un pats galvenais, ka pastāvīgi erekcijas stāvoklī dzimumloceklis atrodas saliektā stāvoklī. Kā likums, parasti šādi izliekumi rodas puišiem, kura dzimumloceklis erekcijas stāvoklī ir virs vidējiem parametriem (garāki par 16 cm).

Dzimumlocekļa izliekums var būt dažāds. Nelieli izliekumi neprasa nekādas korekcijas, bet tiem ir pat priekšrocības seksa laikā attiecībā pret taisniem dzimumlocekļiem. Ar nedaudz izliektu dzimumlocekli, seksa laikā ir iespējams radīt lielāku maksts sieniņu iestiepumu – līdz ar to sagādāt patīkamākas izjūtas partnerei.

Dzimumlocekļa izliekumu būtu jākoriģē:

» ja izliekums apgrūtina dzimumlocekļa ievadi makstī;

» izliekums rada sāpes dzimumakta laikā;

» ja izliekums ir lielāks par 25 grādiem;

» ja vēlas pats vīrietis – rada diskomfortu,  traucē vizuāli un dēļ tā rada psiholoģisku diskomfortu